cv padomi

Labs CV ir svarīgākais papīrs

Jauna darba meklēšana var būt aizraujošs process, tomēr tā laikā nākas piedzīvot vairākas ne tik patīkamas detaļas. Sākot ar praktizēšanos intervijai līdz pat vienam no svarīgākajiem personīgajiem papīriem – CV.

Lai ietaupītu laiku, var likties vilinoši paņemt savu veco CV, nedaudz to uzlabot, pārstrādāt un gatavs. Pretojies šim impulsam. Ja ceri iegūt interviju savam sapņu darbam, jtev ir nepieciešams tikko noslīpēts, pielāgots dokuments, kas piesaistīs lasītāja uzmanību. Lai pieteiktos uz dažādām pozīcijām, CV, protams, katru reizi nav jāveido no nulles.

Ja neesi pārliecināts, kā uzrakstīt labu CV dokumentu, kas izcelsies, esi nonācis īstajā vietā. Šeit ir vairāki ieteikumi CV veidošanai, kas var palīdzēt palielināt tavas izredzes tikt uz darba interviju.

Parādi savu ietekmi

Lielākajai daļai tava CV ir jākoncentrējas uz tavu darba pieredzi. Uzskaiti savus iepriekšējos darbus hronoloģiskā secībā, sākot no jaunākajiem līdz vecākajiem. Procesā izmanto uz rezultātiem orientētu pieeju, lai aprakstītu savus pienākumus un sasniegumus. Tas nozīmē ietvert jēgpilnu informāciju par to, kā tu pievienoji vērtību projektam vai uzņēmumam.

Lai parādītu, kā esi izcēlies iepriekšējā pozīcijā, izmanto darbības vārdus, sniedz konkrētus piemērus un pievieno kvantitatīvi nosakāmus rezultātus. Nesaki vienkārši, piemēram, “pārraudzīju projektu vadību”. Tā vietā sniedz īsu projekta aprakstu un izcelsavu konkrēto lomu. 

Piemēram: “Projektu vadītājs sešu cilvēku komandai, kas atbild par jaunas produktu līnijas ieviešanu konkrētā laika skalā.”

Iekļauj arī konkrētus skaitļus, kas parāda tavu ietekmi. Piemēram, vai tu varēji palīdzēt uzņēmumam samazināt izmaksas? Vai tavs darbs tieši veicināja uzņēmuma pārdošanas pieaugumu? Ja tev nav šāda veida datu, ziņo par savas komandas piedāvātajiem risinājumiem vai citiem projekta rezultātiem. Mērķis ir izskaidrot tavu pienesumu.

kā uzrakstīt cv

Izcel savas tehnoloģiskās prasmes

Dalies ar savām programmatūras un tehnoloģiju apguves prasmēm. Piemēram, administratīvā asistenta vai līdzīga amata kandidātiem ir jābūt Microsoft Office pieredzei. Atjautīgie kandidāti uzskaitīs savus zināšanu līmeņus katrā komplekta lietojumprogrammā un visās pabeigtajās apmācību vai sertifikācijas programmās.

Daudziem darbiem būs nepieciešamas progresīvākas tehnoloģiskās prasmes. Izmantojot darba aprakstu kā ceļvedi, pārrunā savas zināšanas ar lomai nepieciešamo programmatūru. Atkal ir jānorāda attiecīgie sertifikāti un apmācība. Vēl labāk – iekļauj attiecīgās programmatūras pieminēšanu savā darba vēsturē, lai demonstrētu profesionālo pieredzi.

Izcel savas unikālās prasmes un pieredzes

Šis padoms, kā uzrakstīt CV, ir par talantu izcelšanu, kas ir saistīti ar amatu vai uzņēmumu. 

Piemēram, ja darba devējam ir starptautiski pienākumi, tas var sniegt tev priekšrocības, pārvaldot svešvalodu. Tava loma kā organizatoram darba grupu sapulcēm, kas saistīta ar tavu nozari, var parādīt līdera prasmes.

Lai kāda būtu tava aizraušanās, izmanto savas unikālās īpašības un pieredzi, lai izceltos. Daudziem darbā pieņemšanas vadītājiem patīk iegūt pilnīgāku priekšstatu par potenciālajiem darbiniekiem, tāpēc nebaidies pieminēt dažas ārējās intereses. Vienkārši nepārspīlējiet, sniedzot vaļasprieku un personīgo nodarbju sarakstu. Vienmēr paturi prātā, ka tavs CV ir profesionāls dokuments.

cv padomi

Vairākkārt pārlasi savu CV

Un visbeidzot – pats svarīgākais ir atcerēties vairākas reizes pārlasīt savu CV pirms tā iesniegšanas darba devējam. Tiem, kas tavu CV saņems, tu nebūsi vienīgais variants. Saņemot dokumentu, kas ir pilns ar neuzmanības kļūdām, var divreiz nedomājot tikt ielidināts miskastē.

Rūpīgi izlasi savu CV, uzmanību veltot dažādām pareizrakstības un gramatikas kļūdām. Papildus pareizrakstības pārbaudei lēnām izlasi dokumentu skaļi, lai varētu koncentrēties uz katru vārdu. 

Labs padoms, ko paši ievērojam, ir iegūt viedokli no malas. Palūdz saviem draugiem vai radiniekiem vēlreiz pārbaudīt tavu veikumu un pārlasīt CV. Viena vienkārša drukas kļūda var samazināt tavas izredzes tikt uz interviju, tā kā labāk ir pārlasīt vēlreiz.

Citus padomus par CV rakstīšanu lasi rakstā Kā uzrakstīt labu CV.

Veiksmi nākošā darba meklējumos!

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, kas var noderēt – Stresa mazināšana darbavietā un Papīrs mākslā